Nerwica z objawami somatycznymi

Witam. Dziś zdiagnozowano u mnie nerwicę z objawami somatycznymi. Mianowicie rok temu miałam poważną infekcję jelitową, odwodnienie, zemdlałam i dostawałam kroplówki i mój organizm był dosyć mocno osłabiony. Od tamtej pory coś zaczęło się ze mną dziwnego dziać. Zaczęłam teraz studia i wszystko rozpoczęło się na nowo, mdłości, 'burczenie' w jelitach, dyskomfort w brzuchu i niepokój. Ciągle się boję, że jak w autobusie zrobi mi się niedobrze to zwymiotuję, zemdleje. prosze o 'diagnoze' lub cokolwi

Witam,

diagnozę już Pani zna. Nie pisze Pani, jaki lekarz ją postawił. Jeśli był to lekarz internista lub innej specjalności, proszę się teraz udać do lekarza psychiatry w celu dalszej diagnostyki (głównie jest to wywiad). Najprawdopodobniej będzie Pani miała zaproponowane leczenie farmakologiczne. Może Pani równolegle skorzystać z psychoterapii, która w przyszłości pomoże zapobiec nawrotowi objawów i wesprze przy zakańczaniu leczenia farmakologicznego.

Pozdrawiam
Ewa Czernik