Niekontrolowanie zasypiania

Zwracam się chyba z niecodziennym pytaniem. A mianowicie zdarza mi się nie wiedzieć, czy spałam, chyba, że śnił mi się sen (wówczas mam pewność). Zdarza mi się często, szczególnie za dnia, kiedy leżę z zamkniętymi oczami z zamiarem uśnięcia, wstaję z łózka np. 30 czy 45 min później i nie wiem, czy udało mi się usnąć. Czy to niepokojące, czy normalne? Pozdrawiam

Czasem właśnie upływ czasu jest sygnałem, ze ucięliśmy sobie drzemkę. Na ten moment nie wygląda to niepokojąco, szczególnie, że stara się Pani zasnąć, a sen jest stanem, w którym nie jesteśmy świadomi.
Jeśli coś warto zrobić- to przyjrzeć się swojemu trybowi życia- czy nie ma nadmiernego stresu, przemęczenia itp- być może warto działać w tym kierunku?

Myślę, że opinisany stan/odczucie to sen na pograniczu czuwania. Odczucie takie występuje dość często u osób żyjących w nadmiernym stresie i przemęczeniu.