Co mam robić z tymi objawami w ciąży?

Witam. Mam 25 lat i obecnie jestem w 14 tygodniu ciąży. Borykam się z problemem mianowicie od pewnego czasu mam problemy ze snem, cały czas się budzę w nocy, nie mogę jeść bo zaraz robi mi się niedobrze i wymiotuję, cały czas mam spocone ręce i czuję "rwanie" żołądka. Mam uczucie zdenerwowania, jest mi gorąco, duszno i często miewam przez to biegunki. Mam pytanie w jaki sposób mogę sobie pomóc? Nie umiem powiedzieć czym się stresuję, co mnie denerwuje lub czego się boję. Jak się uda zasnąć to budzi mnie właśnie taki dziwny rwący ból w żołądku i czuję że serce uderza jak zwariowane. Zależy mi na dobru dziecka ale jak mam sobie z tym radzić? Już sobie mówię że muszę zjeść, wstać i że nie ma się czym denerwować bo przecież jestem w otoczeniu najbliżej rodziny ale już nie daje rady.... Do kogo mogę się zwrócić o pomoc? Bardzo proszę o polecenie specjalisty, który mi pomoże.
KOBIETA, 26 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

dolegliwości, które Pani opisuje najprawdopodobniej występują na tle nerwowym. Problemy ze snem oraz nieuzasadnione lęki warto skonsultować ze specjalistą zdrowia psychicznego. Ze względu na ciążę najlepszym wyborem będzie psycholog lub psychoterapeuta.

Oczywiście proszę być także pod stałą opieką ginekologa. Jeśli badania nie wykazują żadnych nieprawidłowości, to najprawdopodobniej problemy te mają związek ze stresem.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stany-lekowe-w-7-tygodniu-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/lek-przed-utrata-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/lek-u-kobiety-w-33-tygodniu-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.