Lęk przed utratą ciąży

Witam! Jakie sa szanse ze moje dziecko umrze po 35-tym tc ???? Wszystkie wyniki badan sa bardzo dobre. Tylko moja psychika siada nawet dzis bylam na usg i ktg byly super a ja mysle nadal ze moje dziecko umrze? Dlaczego??? Kocham go i chce go bardzo! Wyobrazam sobie nawet co zrobie jak to sie stanie! Wymyslam ze bede chodzic na cmentarz zamiast sie cieszyc to nie umiem. Boje sie cieszyc bo jak to sie stanie to z mojej winy bo tak mysle. Pomoc psychologiczna w uk nie mam zadnej;-(((

Szanowna Pani, boi się Pani o zdrowie dziecka, to normalne, że pojawiają się myśli o śmierci. To, co mogłoby Pani pomóc, to psychoterapia a nie pomoc psychologiczna. Zachęcam Panią do zapoznania się z podejściem Metasystemowym na stronie: www.pocieszka.pl , gdzie znajdzie Pani również adresy specjalistów w UK.

Polecam również artykuł:
http://psychoterapia.natemat.pl/127565,jak-wybrac-dobrego-psychoterapeute

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej

Dzień dobry!

Ostatni okres ciąży zmierza już do przygotowań do porodu. Prawdopodobieństwo poronienia jest największe w pierwszym trymestrze ciąży. Jeśli pozostaje Pani pod stałą opieką lekarską i wyniki planowych badań są dobre - z pewnością przed Panią już niedługo powitanie na świecie dziecka.

Mimo trudności związanych z pobytem zagranicą, zachęcam jednak do skorzystania z pomocy psychologicznej. Myśli i emocje, które Pani towarzyszą mogą być objawem np. depresji, stanów nerwicowych, lękowych. Ciąża i początki życia z niemowlęciem dla większości kobiet są okresem kryzysowym, dużym wyzwaniem, czasem wielkich zmian, stąd konieczne jest szczególne zadbanie o siebie i swoją równowagę emocjonalną.

Proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrą oraz z psychologiem-psychoterapeutą.

Pozdrawiam!

Witam, skoro nie ma Pani możliwości skorzystania z pomocy psychoterapeuty to zapewne może Pani skorzystać z konsultacji z internistą i ginekologiem, może warto włączyć jakieś łagodne środki uspokajające w tym wypadku, oczywiście takie które nie będą szkodziły dziecku. Poza tym wielu psychologów w naszym kraju świadczy usługi psychologiczne przez internet może to byłoby dla Pani rozwiązanie?Pozdrawiam

Być może pomoże Pani kontakt z psychologiem w Polsce - np. poprzez Skype. Jeśli byłaby Pani zainteresowana taką formą współpracy, zapraszam do kontaktu: psycholog@gardensport.pl