Niemowlak za dużo je?

Witam! Mam prawie 3-miesięczną córeczkę, która wydaje mi się, że je za dużo. Urodziła się z wagą 3,500 kg, przy wypisie 3,340 kg. Na pierwszym szczepieniu w 7 tygodniu ważyła 5,100 kg i już bardzo dużo jadła. Nie wystarczała jej jedna i druga pierś i zaczęłam ją dokarmiać sztuczynym mlekiem. Później w ogóle zrezygnowała z piersi. Pytałam się pani doktor podczas szczepienia, czy to normalne ze Młoda zjada na jedno karmienie 150-180ml i je co 2 godziny (w 8 tygodniu)! Oczywiście nie otrzymałam odpowiedzi...Teraz Amelka ma 12 tygodni i nadal je co 2 godziny! Mamy karmienia: 2,4,6,8,10,12,14,16,18,20,22. Zrobił się już z niej niezły antałek. Już próbowałam zmieniać mleko Bebilon, Bebiko i inne, ale bez różnicy. Nawet dodałam jedną miarkę kleiku ryżowego do mleka, ale też nic...
ponad rok temu

Witam,

Niemowlaki powinny być karmione na żądanie, czyli wtedy kiedy są głodne. Pani maleństwo być może potrzebuje dużej dawki energii i na razie nie powinna mu jej Pani ograniczać. Dzieci powinny być tak karmione do 6 miesiąca życia, później wprowadza się posiłki uzupełniające. Myślę, że nadmierne łaknienie u Pani dziecka powinno ustąpić, jeśli jednak to nie nastąpi po 1 roku może udać się Pani do pediatry. Mimo to nie należy ograniczać dzieciom pożywienia zalecanego im według wieku.

Pozdrawiam.