Niepokój, problemy z koncentracją - czy to mogą być objawy dystymii?

Witam, wykryto u mnie dystymię - to najgorsze ponoć co może być. Mam pytanko do Ekspertów odnośnie tego, bo biorę leki przeciwdepresyjne, ale nie za bardzo mi one pomagają i chodzi o to, że mam straszne wzmożenie emocjonalne - ciężko mi się jest skupić na czymś, mam same pustki w głowie, zaburzenia koncentracji - czy to mogą być neuroprzekaźniki? Aha i to jeszcze, że mam straszne pobudzenie psychoruchowe, że nie umiem w miejscu odpocząć. Czy to może być wszystko w dystymii? Bo właśnie słyszałem tak, że dystymicy nie potrafią wypoczywać. Może mi pan coś doradzi, jakieś leki albo coś? Pozdrawiam;)

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Diagnoza dystymii nie oznacza złego rokowania. Nie wymienia Pan żadnych objawów, na podstawie których postawiono to rozpoznanie, więc trudno mi odnieść się do tego zagadnienia.

Zaburzenia koncentracji z wzmożonym nastrojem nie są typowym objawem dystymii i wymagają jak najszybszej diagnozy - mogą one wskazywać np. na jatrogenny (wywołany leczeniem) zespół maniakalny. Opisywany przez Pana niepokój może być również efektem ubocznym leczenia, zależnym od wpływu leków psychotropowych na układ pozapiramidowy - jest on określany mianem akatyzji.

Proszę jak najszybciej zrelacjonować te objawy lekarzowi prowadzącemu, który ewentualnie skoryguje Pana leczenie.

Z pozdrowieniami