Nieumiejętne wydawanie pieniędzy

Moje pytanie to jak żyć z renty, jak nie którzy mi mówią żyję ponad stan. Nie umiem wydać rozsądnie pieniądze tak by starczało i mogło być do 15-tego. Mam rentę którą przyznał mi sąd, ale cóż im więcej kasy ty więcej wydaje. Jakbym dostawała milion to milion wydam. Trudno mi wprowadzać w czyn rady, wydaje mnie się ze nie umiem, widzę u siebie same wady i no i mam doły, biorę leki których jeszcze nie zapłaciłam a muszę. W sklepie i innych miejscach robię długi.

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

Prawdopodobnie chwilowa przyjemność z zakupów to sposób na doły, o których Pani pisze. Leki antydepresyjne często znacząco pomagają poradzić sobie z nadmiernym kupowaniem. Polecam wybrać się do psychiatry i jeśli to możliwe do terapeuty, żeby nauczyć się innych sposobów pocieszania. Jeśli dobrze poszukać, można znaleźć psychoterapię na NFZ.