Niewielkie uogólnienie uwypuklenie krążka bez cech ucisku struktur nerwowych

mam jeszcze badanie rezonas szyjny,prosze o opinie i komentarz. Fizjologiczna lordoza szyjna splycona.Centralne protuzje krązkówmkC5-6iC6-7,oraz mniejszego stopnia C3-4 redukują przednią rezerwę plynową kanału kregowego.Niewielkie uogolnienie uwypuklenie krążka C4-5 bez cech ucisku struktur nerwowych.Rdzen kregowy normosygnałowy.Wysokosc i struktura kręgów zachowana. Barbara

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik wskazuje na chorobę zwyrodnieniową o średnim zaawansowaniu. W zależności od objawów może Pani wymagać leczenia. Podany wynik powinien jednak zinterpretować lekarz, który ma możliwość zestawić go ze stanem klinicznym pacjenta.