Nowo powstały pieprzyk na opuszku kciuka

Witam czy nowo powstały pieprzyk na opuszku kciuka który jest mały jedno barwny o regularnych kształtach jest groźny. ... Bardzo dziwne miejsce na pieprzyk.... Pzdrawiam

Znamię na opuszce palca nie jest dziwne, znamiona mogą pojawiać się na dowolnej części skór i na błonach śluzowych. Czy jest groźne? Na to pytanie można odpowiedzieć po badaniu dermoskopowym.