Obrzęk szpiku nasady dalszej kości piszczelowej, niemal całej

Witam, robiłam MRI stawu skokowego, Oto część wyniku. "Obrzęk szpiku nasady dalszej kości piszczelowej, niemal całej (poza głową) kości skokowej i stosunkowo niewielki w kości skokowej i stosunkowo niewielki w kości piętowej. Na powierzchniach stawowych w tych kościach widoczne są rozległe obszary podchrzęstnej martwicy z licznymi zmianami torbielowatymi o śr. do 10mm. Nierówności warstwy korowej na tych powierzniach stawowych. Uszkodzenia chrząstek stawowych." Proszę o wytłumaczenie

Opis nie pasuje do Pani wieku, może tak być po przebytym urazie lub kilku urazach albo zwyrodnienia tylko zbyt wcześnie