Odchrząkiwanie u 6-miesięcznego dziecka

Nasz problem polega na tym ze Maluszek ( 6 miesięczny) od paru dni pochrząkuje i jednorazowo probuje cos wykaszlnąć, nie jest to związane z przeziębieniem ani konkretną sytuacją. pozdrawiam serdecznie

Piotr Pilarski

Witam serdecznie.

Niestety bez zbadania dziecka nie można odpowiedzieć dokładnie co jest przyczyną kaszlu. Przyczyny mogą być różne. Zarówno gastroenterologiczne jak i pulmonologiczne. Proszę skonsultować się z pediatrą celem zbadania dziecka i ewentualnego skierowania na kolejne badania.

Pozdrawiam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Kaszel może być spowodowany infekcją. Wskazana jest wizyta u lekarza.