Odczuwanie dyskomfortu pod prawym płucem

Witam, Od dłuższego czasu odczuwam dyskomfort pod prawym płucem. Odczuwalny jest on 1-2h po przebudzeniu i ma charakter zmienny (czasem odczuwam, a czasem nie). Dyskomfort w postaci niewielkich ukłuć, uczucia rozpierania - nie przeszkadza to w niczym jednak jest uciążliwe. W momencie dyskomfortu, podczas kaszlu, gdy przytrzymam rękę pod płucem czuć coś podobnego do pękającej bańki - czy to normalne? Dodam, że gazy, odbijanie się po posiłku eliminuje na chwilę ten dyskomfort.

Magdalena StusiĹska

Szanowny Panie,
raczej nie jest to nic groźnego- może Pan udać się z tym problemem do lekarza rodzinnego, badanie fizykalne i RTG płuc powinny rozwiać wątpliwości, czy jest to jakaś patologia.