Odstawienie od piersi i spanie we własnym łóżeczku

Witam, jestem mamą prawie 7-miesiecznej córeczki. Chciałabym, aby córka zaczęła jeść mleko z butelki, ale niestety pluje nim i za żadne skarby nie chce wypić mleka. Akceptuje tylko pierś. W nocy budzi się ok. 7 razy i zasypia tylko przy piersi. Dla wygody spała ze mną, ale chcemy, żeby zaczęła w swoim łóżeczku. Niestety każda próba kończy się płaczem i niepowodzeniem. Co zrobić, aby dziecko zaczęło jeść z butelki, przesypiało noc i spało we własnym łóżeczku? Proszę o pomoc!

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie:)

Zmiana przyzwyczajenia w karmieniu maluszka i sposobie usypiania i snu nie będzie łatwa, zwłaszcza, że jak wynika z listu, podejmowaliście Państwo już próbę, ale nie powiodła się ona. Przede wszystkim ważne jest wewnętrzne przekonanie o słuszności decyzji i wzajemne wspieranie się w wytrwaniu w podjętym działaniu. Maluszek przyzwyczajony do bliskości mamy i taty na pewno nie będzie zachwycony nagłymi zmianami.

Zachęcam do podjęcia realizacji najpierw jednego (zmiana karmienia) a potem drugiego (spanie) celu, tak, aby nie wprowadzać zbyt wielu zmian dziecku oraz nie narażać siebie i malucha na zbyt duży stres. Warto skontaktować się ze specjalistą w poradni laktacyjnej i z pediatrą, aby dowiedzieć się jakie mleko najlepiej wprowadzić i jakie inne pokarmy można już wprowadzać oprócz diety mlecznej:)

Zachęcam bardzo również do spotkania z psychologiem dziecięcym , który pomoże opracować system kładzenia maluszka spać oraz postępowania w nocy , gdy się obudzi i konieczne będzie ponowne usypianie go:) Rozmowa ze specjalistą pozwoli dobrze zrozumieć potrzeby dziecka oraz własne emocje i umocni w przekonaniu o słusznej decyzji:)

Pozdrawiam