Omdlenie u męża palącego marihuanę od młodości

Moj maz od mlodosci pali marihuane , dzis ma 61 lat i dalej ja pali.. wczorej po zapaleniu zemdlal po prostu upadl na ziemie nieprzytomny. Po okolo 3 -4 minutach udalo mi sie go obudzic..ale dalej byl bez sil zaczol bardzo sie pocic i zrobil sie koloru mlodego groszku... po okolo 40 min. juz czul sie normalnie..co to moglo byc wedlug Pana doktorze??Z gory dziekuje za odpowiedz. Anna.

W podobnej sytuacji należy zgłosić się do lekarza neurologa lub pierwszego kontaktu. Omdlenia i utraty przytomności mogą być wynikiem zarówno trudności emocjonalnych (niegroźnych dla życia) jak i poważniejszych, organicznych zaburzeń (które mogą zagrażać życiu). Nie należy lekceważyć podobnych objawów. W rozmowie z lekarzem koniecznie jednak należy zaznaczyć nadużywanie narkotyków.