Oparzenie penisa - co robić, aby nie było zakażenia?

2 dni temu wylałem na siebie gorącą, ale nie wrzącą, herbatę. Poparzyłem m.in. penisa. Skóra w większości jest normalna, ale w niektórych miejscach jest czerwona i czarna. Pod czarną skórką widać skórę czerwoną. W miejscu oparzonym pojawiła się minimalna ilość jakiegoś białego, gęstego płynu. Jakie są domowe sposoby, aby zagoiło się to jak najszybciej?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Biorąc pod uwagę opis zmian oparzeniowych można podejrzewać znaczne uszkodzenia ciągłości skóry (szczególnie w miejscach "czarnych", które mogą sugerować oparzenie III stopnia). Ze względu na całokształt dolegliwości wskazana jest ocena dermatologiczna zmian. Być może okaże się konieczne zastosowanie miejscowe antybiotyku w celu profilaktyki zakażenia.
Serdecznie zachęcam do wizyty u dermatologa, domowe sposoby, jak również leki dostępne bez recepty mogą opóźnić proces gojenia i nie zapewnić wystarczającej ochrony.