Opis MR mózgowia z kontrastem

MR mózgowia i pnia mózgu (88.91) MR z kontrastem. W obrębie kory lewego płata ciemieniowego obwodowo widoczny smugowaty obszar podwyższonego sygnału w sekwencjach T2-zależnych dł.3cm,szer 2mm.Obszar ten ulega wzmocnieniu kontrastowemu,dyskretne wzmocnienia widoczne również wokół tego obszaru w obrębie istoty białej płata ciemieniowego.Całość obrazu w pierwsze kolejności sugeruje obecność malformacji naczyniowej żylnej. Innych zmian ogniskowych w obrębie istoty białej i szarej mózgowia.MR Układ komorowy nieposzerzony,nieprzemieszczony.Migdałki móżdżku sięgają do poziomu otworu wielkiego bez cech ciasnoty na tym poziomie. EEG (89.141) Zapis w granicach normy. Elektrokardiografia nieokreślona (89.521) Rytm zatokowy.Niespecyficzne zmiany ST-T. Zabiegi diagnostyczne nerwu czaszkowego/obwodowego lub zwoju-inne (4.19) Przewodnictwo kk.prawych i parametry korzeniowe w normie. MR kręgosłupa szyjnego nie wykazało odchyleń od normy. Dlaczego angio tk wyszło że nie stwierdzają zmian

Naczyniak żylny jest strukturą składającą się jak nazwa - z naczyń żylnych. Nie wymaga leczenia, ale wynik można pokazać n-chr. W opisie radiolog sugeruje malformację Arnolda-Chariego?
Naczyniak nie powoduję żadnych objawów neurologicznych, dlatego pozostałe badania są prawidłowe. EMG służy do badania układu nerwowego obwodowego.