Opis wyniku badania RM i naczyniak żylny
Prosze o interpretacje.Liczne ,czesciowo zlewajace ogniska wysokosygnałowe w obrazach T2,niskosygnałowe w obrazach T1,odpowiadające prawdopodobnie roznaczoczasowym naczyniopochodnym zmianom degeneracyjnym istoty białej.Mozliwe takze pochodzenie podemielinizacyjne lub pozapalne.Obraz RM moze odpowiadac naczyniakowi zylnemu.Czy to jest zły wynik.Bardzo prosze o odpowiedz,za ktorą dziękuje

MĘŻCZYZNA, 49 LAT ponad rok temu
Magdalena StusiĹska
73 poziom zaufania
W tym wyniku opisane są zmiany naczyniopochodne związane z wiekiem, nie da się ich odwrócić. Naczyniak żylny jeżeli nie daje objawów i jest niewielki nie jest powodem do niepokoju.