Ostre kłucie w okolicy mostka a problemy z nerkami

Witam, mam pytanie dotyczące kłucia w okolicy mostka po lewej stronie (pod sercem) jest to ostre kłucie pojawiające się przy lekkim głodzie (po zjedzeniu posiłku nie przechodzi), ulgę przynosi pozycja leżąca, ból zanika od razu (wystarczy położyć się na 1 min). Nagle się pojawia i przy pozycji leżącej nagle przechodzi. Co to takiego?? ( prawie każdy w rodzinie miał problem z kamieniami lub piaskiem na nerkach- czy to ma jakis związek?)
ponad rok temu

Witam! Nie sądzę, że opisywane dolegliwości mogą mieć związek z kamicą układu moczowego. Tego typu kłucia w klatce piersiowej najczęściej wiążą się z zapaleniem lub naciągnięciem mięśni lub pojawiają się w związku z przyczynami psychogennymi. Dolegliwości mogą mieć również związek z chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy. Mogą być również pochodzenia sercowego. Aby rozwiać wątpliwości radziłabym wizytę u lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu bezpośredniego badania będzie w stanie podać najbardziej prawdopodobną przyczynę.