Planowanie dziecka a przyjmowanie Piracetam

Witam. Lekarz przepisał mi piracetam. Razem z żona planujemy dziecko i chciałem się zapytać czy ten lek ma wpływ na poczęcie dziecka? Czy są jakieś przeciwwskazania, które mówią o tym że przy planowaniu dziecka nie powinno się brać tego leku? Mój lekarz nie umiał odpowiedzieć na to pytanie.

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej nie ma takich danych aby przyjmowanie tego leku u mężczyzn miało związek z poczęciem dziecka. Proponuję udać się do lekarza ginekologa, sądzę, że lekarz tej specjalności będzie miał największą ilość informacji.

Piracetam jest lekiem szeroko stosowanym w przeszłosci, dziś już praktycznie nie ma wskazań do jego stosowania i sosowany jest często "z przyzwyczajenia".