Podejrzenie łuszczycy u 14-letniej córki a konieczność wizyty u dermatologa

Witam.Moja 14-letnia córka od kilkunastu dni ma grube,gęsto posiane,białe strupy na skórze głowy.Po ich rozdrapaniu czasem pojawia się mała ilość krwi.Podejrzewam,że to łuszczyca,bo opis na to wskazuje.Mam pytania w związku z tym:Jakie skuteczne i bez recepty środki mogę jej podać,aby usunąć tę kłopotliwą dolegliwość i czy konieczna jest wizyta u dermatologa?Czy jest jakiś skuteczny szampon?Jak długo może trwać leczenie?Pozdrawiam.

Może Pani skorzystać z oliwki Salicylol codziennie na noc i szamponu Medicet Ictamo.
Dieta bez słodyczy i pikantnych potraw i ograniczenie stresu.
Konsultacja dermatologiczna jest jak najbardziej wskazana.
Pozdrawiam
Iwona stajkowska