Podwichnięta łąkotka przyśrodkowa a konieczność operacji

Witam. Moje badanie MRI wykazało, że łąkotka przyśrodkowa jest podwichnięta w części środkowiej i wystaje poza obrys zewnętrzny kłykci przyśrodkowych. Czy taki uraz wymaga ingerencji przez operację ?

Mikołaj Cyganok

Witam! Wynik badania MRI oraz opisywany w nim uraz, powinien być zestawiony z badaniem fizykalnym przeprowadzonym przez ortopedę oraz zebranym wywiadem, dot. dolegliwości. Na podstawie tych trzech czynników, lekarz zadecyduje o konieczności interwencji chirurgicznej.