Podwójne widzenie oraz rozmazany obraz

Witam! Mój przypadek jest bardzo dziwny. Po powrocie z wakacji (w czasie, których dostałam leżakiem w głowę ale również byłam niewyspana oraz czytałam książki przy bardzo złym świetle) zaczęły się moje problemy z oczami. Gdy skupiam na czymś wzrok (najczęściej na przedmiotach które są blisko mojej twarzy lub w niewielkiej odległości) widzę iż drugi plan jest często zamazany a niektóre przedmioty widzę podwójnie. Jest to bardzo denerwujące, gdyż mam tak pierwszy raz w życiu. Dodam jeszcze, że jestem krótkowidzem i byłam na badaniach u okulisty, które wyszły bardzo dobrze. Tak samo badanie pola widzenia nie wskazało niczego niepokojącego. Więc co to może być? Bardzo bym była wdzięczna o jakąś radę.
ponad rok temu

Dzień dobry.

Czy zgłaszała Pani przy wizycie u lekarza okulisty fakt podwójnego widzenia? Proponowałabym ewentualnie ponowną wizytę u lekarza okulisty z oceną mięsni gałkoruchowych jak również konsultację neurologiczną ze względu na przebyty uraz głowy.

Może to być objaw przejściowy spowodowany urazem, ale warto przeprowadzić pełną diagnostykę.