Podwyższony poziom cukru we krwi a trzustka

Witam, Moja mam l.64 leczy sie na cisnienie, bieże jakieś leki na cukrzyce , mierzy poziam cukru / od czasu/. od tygodnia lezała w łóżku bo stwierdziła ze ma grype, była słaba,goraczka, pot ja oblewał, wypijała 3 l wody w ciagu nocy bo miala sucho w gardle- tak mowila, poszla do lekarza bo ile mozna leżec w łóżku, zrobili jej badania i stwierdzili 440 poziom cukru - prawie glikemia jest w szpitalu. Co to oznacza, jest osobą szczupła czy bedzie brac insulina co z trzustką? prosze o odpowiedz
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Oznacza to, że Pani mama ma pełnoobjawową cukrzycę. Osłabienie, nadmierne pragnienie są objawami niewyrównanej i bardzo podwyższonej glikemii.
O metodzie leczenia cukrzycy zadecyduje zespół lekarzy, opiekujący się mamą na oddziale szpitalnym.
Prawdopodobnym jest, że niezbędne będzie przyjmowanie insuliny.