Pokrzywka u dwulatki a biegunka dwa dni wcześniej

Moją dwuletnią córkę wysypala dziś pokrzywka, czy należy niezwłocznie udać się do lekarza? Posmarowałam ją mascia i trochę zeszło. Mała dwa dni wcześniej miała biegunkę czy to może mieć jakiś związek? Nie jadła dziś nic nowego, przed spaniem zjadła trochę jagód a gdy wstała była już wysypana, pozatym mała jest pogodna, nie ma temperatury. Z góry dziękuje i Pozdrawiam!

Milena Lubowicz

Jeżeli dziecko jest w stanie ogólnym dobrym to nie trzeba jej natychmiast konsultować z lekarzem. Oczywiście, gdyby stan się pogarszał, wysypki było dużo, dołączyły się nowe objawy, takie jak problemy z oddychaniem, gorączka, kaszel to wtedy bezzwłocznie proszę jechać do lekarza.
Pozdrawiam