Połknięcie magnesu przez dziecko - co robić?

Witam. Mój synek ma 16 miesięcy i dziś połknął mi mały kawałek magnesu z literki przylepiającej się do lodówki! Teraz się boję, że może mu się coś od tego stać. Mam też taką nadzieję, że może wyjdzie mu to z kałem, ale mimo wszystko się teraz boję! Proszę, pomóżcie, bo nie wiem, jakie działanie ma magnes na organizm człowieka!!!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Proszę się nie martwić. Ten kawałek magnesu ma taki sam wpływ jak kamyk z piaskownicy :)  Proszę uważnie obserwować synka, zwłaszcza czy nie zgłasza bólu brzuszka i nie ma problemów z wypróżnieniem. Wszystko naturalnie powinno rozwiązać się samo!