Powiększone śledziona i gazy

Witam. Czy sledziona powiększona do 145*55 może stanowić jakieś zagrożenie? Dodam , że Morfologia krwi , ob ,crp wszystko w normie. Nic mnie nie boli , nie czuje żadnego ucisku. Jedyne co to mam straszne gazy

Rzeczywiście Pana śledziona jest duża, może tak być, że jest to zmienność osobnicza ( na przykład jesli jest Pan wysoki ) ale może być objawem choroby. należałoby zrobić dokładne badania morfologii krwi i układu krzepnięcia oraz badanie USG Dopplerowskie przepływów przez żyłę śledzionową i żyłę wrotną. Jeśli te badania będą prawidłowe to nalezy tylko okresowo kontrolować te rozmiary sledziony.