Pozytywny wynik testu na HPV

Dzisiaj odebrałam badanie hpv, wyszło pozytywnie, robiłam wcześniej tj pod koniec kwietnia cytologie i kolposkopie, cytologia wyszła grupa pierwsza, kolposkopia tez wyszła ok, lekarz nie stwierdził kłykcin na szyjce macicy ani w pochwie.Co ja mam zrobić w takiej sytuacji? Otóż jeszcze kłykciny kończyste miałam w listopadzie 2013 roku ale zostały one usunięte, lekiem który zapisał mi lekarz

Witam.
Jeśli wynik cytologii jest prawidłowy a test na obecność DNA wirusa brodawczaka (HPV) jest dodatni, to wówczas należy wykonać kolposkopię. Jak czytam kolposkopia nie wykazała zmian podejrzanych (czy były pobrane wycinki?). Druga sprawa - obecnie wykonywać się powinno badanie DNA HPV tylko na typy wysokoonkogenne (tzw HR). Nie wiem jaki typ Ci wykryto, czy z grupy wysokoonkogennej czy niskoonkogennej. Jeśli wysokoonkogennej, a kolposkopia i cytologia są prawidłowe, należy powtórzyć cytologię za rok. Jest szansa 99,5%, że proces ulegnie wygaszeniu w przeciągu dwóch lat.
Pozdrawiam.