Problem z noszeniem okularów z pryzmatem

Witam, podczas wizyty u okulisty zostały mi przepisane okulary z pryzmatem. Mam problem z noszeniem tych okularów. Kiedy je zakładam obraz jest tak jakby wypukły w moją stronę, zaokrąglony. To są moje pierwsze okulary i szczerze mówiąc nie mam pojęcia czy moje oczy muszą się przyzwyczaić do okularów, czy to normalne zjawisko?

Witam. Pryzmaty mają na celu przesunięcie obrazu w bok aby zapobiec dwojeniu/w zezie lub po porażeniu prądem/.Trzeba spróbować nosić tydzień i zobaczyć co będzie. Mogą być też źle dobrane. Pozdrawiam