Problemy z gojeniem się rany po operacji głowy

Witam, miesiąc temu miałam drugą operację głowy związaną z wodogłowiem. 20 dni temu zostały zdjęte szwy (a dzisiaj pielęgniarka znalazła znów kawałek nici), ale moja rana nie goi się, już 2 raz zlecono mi antybiotyk (mimo, że nie mam infekcji), 2 razy w tyg. chodzę na zmianę opatrunku. Nie mam możliwości kontaktu z lekarzem prowadzącym, jestem za granicą. Proszę o radę co może mieć wpływ na nie gojenie się rany (dodam, że była to 2 operacja w tym samym miejscu)?Proszę o radę co mam zrobić.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, po pierwsze jeżeli brak cech zakażenia nie ma potrzeby stosowania antybiotyku. Powinna udać sie Pani do lekarza chirurga/ neurochirurga celem oceny rany i ustalenia najlepszego postępowania. Wpływ na gojenie rany ma bardzo wiele cech takich jak stan odżywczy, cukrzyca, wiek, odpowiednie opatrunki i wiele innych. Pozdrawiam