Problemy z komunikacją międzyludzką

Jak przestać się wszystkim przejmować i denerwować ? biorę olazapine 10mg na wieczór,ale nadal mam problemy, bo mam depresję,nerwicę.W dodatku mam problem w komunikacji międzyludzkiej przez tryb introwertyczny i bycie cichą wodą, niestety psycholog mi nie pomógł.Nic mnie nie cieszy ostatnio straciłem pracę i od listopada ubiegłego roku nie mogę jej niestety znaleźć, podjadam słodycze przez to nie osiągnę celu i to mnie martwi,chodzę na oddział dzienny na terapie,ale mi nie pomogła:(.

Jeśli boryka się pan z depresją to niestety obniżony nastrój i nadmierne przejmowanie się różnymi sprawami, bedą panu towarzyszyły na poczatku walki z depresją.
Nie pisze pan od jakiego czasu bierze pan leki i jak długo trwa pana złe samopoczucie. Leki przeciwdepresyjne potrzebują troche czasu, by zacząć odczuwać poprawę nastroju, w szczególności gdy depresja jest juz bardziej " zaawansowana". Pomoc psychologiczna również musi trwać jakis czas, by zmiany były odczuwalne. Cieszy mnie fakt, iż stara sobie pan pomóc chodząc na oddział dzienny rehabilitacji psychiatrycznej. Z pewnością na codzień dostępny jest tam lekarz, który przepisał panu lekarstwa, prosze zapytać kiedy powinien pan widzieć pierwsze zmiany. Moze sie rowniez okazać, że leki trzeba bedzie zmienic, każdy organizm inaczej reaguje na ten sam lek. Proszę porozmawiać również z psychologiem, ktory pana prowadzi i powiedzieć mu o swoich obawach dotyczących terapii, co pana zdaniem w niej nie działa.
Takie informacje bedą dla niego bardzo cenne, przy dalszej pracy z panem.
Proszę jednak pamietać, że w terapii psycholog pomaga przy rozwiązywaniu rożnych problemów, jednak najcięższą pracę klient musi wykonać sam.
Jestem przekonana, że przy pomocy specjalistów uda sie panu osiągnąć dobre samopoczucie.
Prosze sie tylko nie poddawać i rozmawiać o wszystkim ze swoim psychologiem .
Trzymam kciuki . Aneta

Moim zdaniem olanzapina nie jest najwłaściwszym lekiem na 'depresję i nerwicę' Dodatkowo, charakterystycznymi objawami ubocznymi po olanzapinie są wzmożony apetyt (objawiający się "nocnym podjadaniem" oraz wzrost masy ciała. Wydaje się, że trzeba zrewidować Pana leczenie.