Problemy z połykaniem pokarmów stałych, wrażenie utknięcia pokarmu w gardle
kobieta, lat 24 problemy z połykaniem pokarmów stałych, wrażenie utknięcia pokarmu w gardle i ból; rtg przełyku z kontrastem i gastroskopia bez zmian. czy należało wykonać jeszcze jakieś badania gastrologiczne w celu wykluczenia problemów z układem pokarmowym czy te wyniki przesądzają, że gastrologicznie wszystko jest w porządku? Dodatkowo nadczyność tarczycy, ana dodatnie 1:1280, dodatnie scl-70, laryngologicznie bez zmian.

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Wskazania do gastroskopii
Gastroskopia to badanie, które służy ocenie stanu układu pokarmowego. Czy wiesz, jakie są wskazania do wykonania tego zabiegu? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.
Witam,
gastrologicznie wydaje się iż jest prawidłowo.
Można wykonać jeszcze EUS przełyku.
Dodatnie przeciwciała ANA i scl70 mogą sugerować podłoże chorób układowych.
Zalecałam wizytę u reumatologa.
pozdrawiam