Proszę o interpretację wyników USG

Proszę o interpretację wyników usg przezpochwowego: TRZON MIEDNICY: przodozgięcie, przodopochylenie. WYMIARY MACICY - GRUBOŚĆ: A/P 44. ENDOMETRIUM: hyperechogeniczne, GRUBOŚĆ ENDOMETRIUM: 17 mm. OBRYS MACICY: regularny, jednorodny. JAJNIK PRAWY: widoczny, echostruktura: prawidłowa. JAJNIK LEWY: wymiar poprzeczny: 32mm, wymiar przednio-tylny: 16 mm, widoczny, echostruktura: prawidłowa. OBECNOŚĆ PŁYNU W ZATOCE DOUGLASA: brak. OPIS: ZMIAN NIEPRAWIDŁOWYCH BRAK. Niepokoi mnie hyperechogeniczność endometrium i grubość 17 mm. Mam 31 lat, dzieci nie rodziłam. Bardzo proszę o odpowiedź, co to znaczy.

31 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Wynik badania ultrasonograficznego narządu rodnego podany przez Panią, jest prawidłowy. Obraz endometrium wskazuje zapewne na późną fazę lutealną, w której endometrium jest "najgrubsze", najmocniej ukrwione. W ocenie endometrium poza jej grubością najważniejsza jest jednorodność jej obrazu. Niestety, nie podała Pani przyczyny wykonania tego badania. Czy było związane z krwawieniami, plamieniami itd.? Obraz nie nasuwa żadnych podejrzeń. Być może konieczne będą dodatkowe badania. Proponuję przedyskutować swoje wątpliwości ze swoim ginekologiem.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.