Co te zaczerwienienia mogą oznaczać?
Zaczerwienienia na szyjce macicy. Witam. Mam 20 lat. Ostatnio miałam badanie ginekologiczne. Usg dopochwowe nie wykazało żadnych nieprawidłowości, ani też samo w sobie badania nie budziły zastrzeżeń. Jednak przy badaniu cytologicznym pani doktor stwierdziła że na szyjce macicy widnieją lekkie zaczerwienienia. Miesiączkuje regularnie, nie mam żadnych dolegliwości, nie towarzyszy mi żaden ból ani żadne niepokojące objawy. Czasem pojawi się tylko jakaś mała infekcja, która po 2-3 dniach znika. Nie jest to częste. Moje pytanie brzmi co te zaczerwienienia mogą oznaczać? Czy może być to coś groźnego i czy mam się z tego powodu obawiać.? Wyniki dopiero za 3 tygodnie, a ja nie mogę przestać o tym myśleć. Proszę o pomoc

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Dzień dobry,
zaczerwienienie szyjki macicy niekoniecznie musi wiązać się z groźną chorobą, niekiedy świadczy ono o niewielkim stanie zapalnym, czy infekcji, jednak może się rzeczywiście tak zdarzyć, że obecne są u Pani komórki nowotworowe.
Rozumiemy Pani zaniepokojenie tą sytuacją, jednak zalecamy spokojne odczekanie do otrzymania wyniku, po którym możliwe będzie wprowadzenie odpowiedniego leczenia.
Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/wymaz-z-szyjki-macicy
https://portal.abczdrowie.pl/badanie-cytologiczne-szyjki-macicy
https://portal.abczdrowie.pl/czym-jest-rak-szyjki-macicy
https://portal.abczdrowie.pl/jak-ustrzec-sie-przed-rakiem-szyjki-macicy
https://portal.abczdrowie.pl/dysplazja-szyjki-macicy-przyczyny-wykrywanie-leczenie