Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza ten opis cytologii u 29-latki?

Dzień dobry. dostałam wynik cytologii : obraz cytologiczny w granicach normy ( nie stwierdza się srodnablonkowej neoplazji ani raka). Inne zmiany nienowotworowe. Zmiany odczynowe związane z zapaleniem i/lub typową regeneracją. Co ten wynik oznacza badanie wykonywane w 4 dniu cyklu występowało wtedy brudzenie
KOBIETA, 29 LAT 2 miesiące temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

neoplazja śródnablonkowa – CIN – to niepożądana zmiana w obrębie szyjki macicy, która może zwiększać ryzyko wystąpienia nowotworu. Stąd też wyniki Pani cytologii nie budzą obaw.

Jeśli jest Pani zainteresowana, więcej informacji na temat wyników cytologii oraz tzw. CIN odnajdzie Pani w naszych artykułach: https://portal.abczdrowie.pl/dysplazja-szyjki-macicy-przyczyny-wykrywanie-leczenie oraz https://portal.abczdrowie.pl/cytologia-normy.

Natomiast zmiany wspomniane w opisie cytologii mogą dotyczyć stanu zapalnego spowodowanego infekcją pochwy. Jej charakter może określić wynik posiewu pochwy. Proszę skonsultować się z ginekologiem – dalsze postępowanie zależy od wyniku badania palpacyjnego, badania czystości pochwy oraz ewentualnych dolegliwości, jakie Pani doskwierają.

Dodatkowe informacje dotyczące infekcji pochwy odnajdzie Pani pod tym adresem, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/skad-biora-sie-infekcje-intymne-u-kobiet.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy