Przez jaki okres czasu powinno się stosować leki przy gradówce?

Przez jaki okres czasu powinno się stosować leki (maść i krople) przy gradówce? Czy jest jakiś określony termin ich stosowania, po którym wiadomo, że gradówka (przy jej stanie nie zaawansowanym) jest do zabiegu chirurgicznego? Bo mi polecono stosować przez 2 tyg. i jutro mijają, a jeszcze zaczerwienienie niewielkie w części wew. powieki oka jest. Czy to oznacza, że zabieg będzie konieczny?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Oko powinien ocenić okulista, bez możliwości zbadania nie można określić, czy konkretny przypadek wymaga leczenia operacyjnego lub czy zastosowane leczenie jest skuteczne i pozostałe niewielkie zaczerwienienie świadczy o wyleczeniu. Zabieg jest jednak najskuteczniejszą i metodą leczenia i zalecany jest w sytuacji, gdy preparaty stosowane miejscowo nie przynoszą poprawy.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
O konieczności zabiegu zadecyduje lekarz prowadzący na podstawie aktualnego stanu klinicznego. Proszę zatem udać się na wizytę kontrolną w umówionym terminie.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli okulista polecił Pani stosowanie leków przez 2 tygodnie a objawy gradówki się utrzymują, sugeruję ponowną ocenę okulistyczną. O tym, czy konieczny będzie zabieg, zdecyduje lekarz okulista w czasie wizyty. Być może możliwa będzie kontynuacja terapii zachowawczej.