Przyjmowanie połowy tabletki Arechin

Witam Lekarz dermatolog zalecił mi Arechin (rozp. Toczeń rumieniowaty krążkowy), co drugi dzień na noc 1/2 tabletki. Wszędzie pisze, żeby tabletki nie dzielić. Przyjęłam dopiero 5 dawek i mam wątpliwości co do dalszego przyjmowania dzielonych tabletek. Czy mogę przejść do przyjmowania całej tabletki? Niestey z lek. prowadzącym nie mogę się skontaktować, a kolejna wizyta dopiero w styczniu. Byłabym wdzięczna za poradę. pozdrawiam Bożena

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

jeżeli lekarza zalecił branie pół tabletki oznacza to, że powinna Pani dzielić tabletki i brać jedną część. Lekarz zapewne ma doświadczenie w podawaniu połowy tej tabletki.

Pozdrawiam.