Przyspieszone bicie serca i ból po zażyciu preparatów na anemię

Witam, od trzech dni biorę H****** - preparat żelaza (dwie tabletki dziennie) i kwas foliowy (jedną tabletkę). Bezpośrednio po, jak je zażyję, to odczuwam przyspieszone bicie serca i mam taki ból w klatce piersiowej (takie uczucie zacisku i ciężko mi się oddycha). Czy powinnam odstawić te tabletki, czy to jest normalne?
ponad rok temu

Witam!

Opisywane przez Panią dolegliwości nie należą do typowych działań niepożądanych ani preparatów żelaza, ani kwasu foliowego. Mogą one świadczyć o nadwrażliwości (reakcji alergicznej) na składnik któregoś z leków.

Powinna Pani zgłosić się do lekarza rodzinnego i opowiedzieć mu o problemie. Na rynku dostępnych jest wiele różnych preparatów zawierających żelazo i kwas foliowy, dlatego lekarz ma możliwość zmiany stosowanych przez Panią leków na inne, po których być może dolegliwości nie będą występować.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.