Refluks, zapalenie nadżerkowe błony śluzowej żołądka i dwunastnicy

witam, rok temu wyryto u mnie refluks, zapalenie nadżerkowe błony śluzowej żołądka i dwunastnicy, cechy nieszczelności wpustu. Miałem typowe objawy: odbijanie,zaga,ból za mostkiem itd. Po roku stosowania diety, leków itd. - wynik badania bardzo dobry tylko (w inwersji zwrotnej cechy przepukliny rozworu przełykowego). Nadal trzymam dietę i biorę Emanere 20mg i jak zażywam lek to jest bardzo dobrze. Lekarz kazał spróbować odstawić leki. Po odstawieniu leku zgaga nie do zniesienia. Proszę o pomoc!

Jeśli objawy są bardzo uciążliwe należy rozważyć operację antyrefluxową, którą można teraz zrobić laparoskopowo. Do kwalifikacji przedoperacyjnej wykonuje się 24-godzinną pehametrię przełyku.