RM stawu kolanowego u 29-latki

co tzn RM st kolan. wiązadło krzyżowe przedn. nieznacznie pogrubiałe, niejednorodne, obraz MR wskazuje na uszkodzenie-niewielkie naderwanie. nieznacznie pogrubiałe wiązadło poboczne piszczelowe, ciągłość zachowana. niewielkie zmiany degeneracyjne w rogu tylnym łękotki przyśrodkowej. drugi typ rezpki wg wiberga, kąt chrzęstny bruzdy międzyłokciowej 145st, TT-TG ok 7mm ISok.1 nierówna chrząs. rzepki od strony przyśrodkowej, o zarysach postrzepionych, ze szczeliną pęknięcia obej. ok1/2 grub. chrzą.

Szanowna Pani,
Rezonans nie jest jednoznaczny. Nie moge się ostatecznie wypowiedzieć nie znając odczuwanych przez Panią dolegliwości.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak

Szanowana Pani rezonans magnetyczny jest JEDYNIE jednym z badań dodatkowych. Decydujące znaczenie przy tym opisie ma Pani badanie przedmiotowe ( ocena stabilizacji, zakresu ruchomości , bólu itd). W mojej opinii przytoczony wynik sugeruje leczenie zachowawcze z uwzględnieniem podawania pochodnych kwasu hialuronowego oraz szeroko pojętej rehabilitacji. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia