Rozwój ciąży u kobiety chorej na cukrzycę

Witam serdecznie mam cukrzycę od 6 miesiecy mam 2 zdrowych slicznych dzieci .Zaszłam w ciąze jestem w 7 tygodniu moj diabetolog twierdzi ze moje cukry sa ok ja tez tak uwazam ale czy moje dziecko urodzi sie z cukrzyca typu 1

Aleksander Ropielewski

Nie można tego stwierdzić jednoznacznie. Jest to bardzo mało prawdopodobne, jednak Pani dziecko na pewno będzie miało większą szanse na wystąpienie cukrzycy w przyszłości (tzw. obciążenie genetycznej).