RTG klatki piersiowej i poszerzenie cienia śródpiersia

Wtam,mam pytanie...moja mama miala robione rtg kl.piersiowej no i wyszlo jej poszerzenie cienia srodpiersia,lekarz ogolny od razu wyslal ja na szpital,tam miala robione ponownie rtg no i wykluczono tetniaka aorty,dali skierowanie na pulmunologie,niedlugo ma miec tomografie.Czy opis w rtg poszerzenie cienia srodpiersia moze sugerowac raka?

Witam.
Przyczyn poszerzenia śródpiersia może być wiele.
Należy też pod uwagę wziąć nowotwór złośliwy.
Badanie TK powinno wyjaśnić przyczynę lub przynajmniej przybliżyć rozpoznanie.