Ryzyko zakażenia grypą AH1N1 w szpitalu

Kilka dni temu opuściłem oddział szpitalny, gdzie panowała grypa AH1N1, kolega z sali z którym leżałem 6 dni ma zdiagnozowany ten rodzaj grypy. Od wczoraj mam 38 stopni, katar, ból głowy. Lekarz dał mi Tamiflu, gripeks i kazał łykać rutinoskorbin. Boję się, że tez mam ten rodzaj grypy w dodatku mam roczne dziecko. Chciałem wykonać test, ale w Szpitalu Zakaźnym powiedzieli, że nie robią poza przypadkami na oddziale. Nie mam pojęcia co robić.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się SOR lub wziąć skierowanie od lekarza rodzinnego.