Sauna jako forma poprawy krążenia i regeneracji powysiłkowej

Jako wegetarianka z okresami weganizmu naraziłam sie na zbyt duze niedobory poprzez dietę surową. Mam duże problemy zdrowotne i powinnam uprawiać umiarkowany wysiłek ale po nim bywa, że czuje się dużo gorzej (pogłębianie wad kostnych, kończyn, stawów, itd). Czy sauna jako forma poprawy krążenia i regeneracji powysiłkowej jest dla mnie dobrym wyjściem? chodzi o sauny typu infra red, na podczerwień? a więc podsumowując, czy i ile mogę pozwolić sobie na taką formę samopomocy?

Jeśli chodzi o saunę to nie powinno być problemów. Proszę poczytać o przeciwwskazaniach https://portal.abczdrowie.pl/sauna-ir jeśli Pani nie dotyczą może Pani spokojnie zacząć. Różne źródła podają różne czasy seansu mieszczą się one w zakresie 15 do 40 minut Jeśli w trakcie i po zabiegu będzie Pani czuć się dobrze to będzie znaczyć, że może Pani kontynuować. Proszę zacząć od 15 minut i w przypadku niepewności przerwać zabieg. Nic na siłę - proszę obserwować swoje ciało i reagować na sygnały.
Saunę można stosować nie tylko regeneracyjnie po wysiłku, ale również jako rozgrzewkę przed. Może Pani poeksperymentować co się lepiej sprawdzi.
Pozdrawiam