Siłownia i ćwiczenia fizyczne po operacji kręgosłupa

Witam. Jestem po operacji kregoslupa (kyfoskolioza piersiowo ledzwiowa prawostronna). Usunieto mi dyski Th 10-11 11-12 12 L1 +stabilizacja miedzytrzonowa. Operacje mialem w 2006r. Jezdze na rowerze, chodze na basen ale to za malo ... Chcialbym chodzic na silownie ... poprawic swoja sylwetke ... cos zmienic w zyciu. Jakie cwiczenia moge wykonywac? Jak czesto ? I jaki wplyw bedzie miala silownia na moj kregoslup ? Dziekuje za odpowiedz . Pozdrawiam Artur

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tym przypadku nie są wskazane ćwiczenia obciążajace kręgosłup. Można ćwiczyć za to w pozycji leżącej lub półsiedzącej.