Skręcenie stawu kolanowego i wynik rezonansu magnetycznego

Witam, miałam wykonywany rezonans kolana, ponieważ skręciłam staw kolanowy i chciałabym prosić o diagnozę i co mnie czeka: Róg boczny łąkotki przyśrodkowej z obszarem o podwyższonej intensywności sygnału w sekwencji T1 zależnej dochodzącym do brzegu łąkotki. Więzadła w porządku. Łąkotka boczna o prawidłowej intensywności sygnału. Niewielka ilość płynu w obrębie szpary stawowej i zachyłku przyśrodkowym oraz duża ilość w zachyłku nadrzepkowym. Cechy obrzęku tkanek miękkich okołostawowych.

Szanowana Pani, generalnie dalsze postępowanie będzie zależało od Pani stanu klinicznego. Zatem w chwili obecnej - rehabilitacja , kontrolne badania ortopedyczne co tydzień ( być może punkcja zachyłka nadrzepkowego). W przypadku braku poprawy klinicznej ( utrzymujące się bóle) - artroskopia w celu oceny stopnia uszkodzenia łąkotki bocznej i ewentualnej jej naprawy/częściowego usunięcia. Rozumiem, że badanie NMR stawu kolanowego zostało wykonane z powodu wątpliwości podczas klinicznego badania Pani stawu kolanowego przez ortopedę ( niejednoznaczne objawy uszkodzenia łąkotki bocznej?) Jednak generalnie - decyzję co do sposobu dalszego Pani leczenia powienin podejmować prowadzący Pani leczenie ortopeda mając do dyspozycji mozliwość zbadania Pani oraz wynik NMR. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.