Słaba psychika u 22-latki

Witam. Mam duzy problem ze swoja slaba psychika. O byle jala przykrosc jaka mi sprawi partner placze. On zas wyzywa mnie ze becze z byle jakiego powodu. Przy spoze z partnerem o dzisiejszy obiad ze nie byl dobry sprawil mi przykrosc zas przestal sie dp mnie odzywac poplakalam sie a on z buzia. Kilka miesiecy temu obecny partner mnie i corke zoatawil a po 5mc wrocil. Czy to jakis ma wplyw na moja psychike ? Prosze o pomoc

Witam,

Ja rozumiem to tak: płaczem coś Pani wyraża ( komunikuje) w kontakcie z partnerem - bezsilność, złość, bezradność ? Ta emocjonalna komunikacja ma wpływ na Pani psychikę, bo zapewne nie czuje się Pani dobrze w relacji z partnerem - nie czuje się Pani rozumiana, doceniona.
Ja podpowiadałabym Pani psychoterapię, na której może Pani wypracować/ wzmocnić poczucie swojej wartości i samoakceptacji wierzę, ze mogłaby Pani w ten sposób nauczyć wyrażać swoje emocje w sposób bardziej dojrzały.
Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka