Śluzówka żołądka obrzęknięta i wyraźnie przekrwiona

opis badania;Śluzówka żołądka zwłaszcza trzonu okolicy przedodzwiernikowej obrzęknięta wyraźnie przekrwiona-zaczerwieniona z dwoma nadżerkami nad odźwiernikiem odźwiernik,opuszka XII-cy bez zmian,przełyk połączenie żołądkowo przełykowe bez zmian.Chcem wiedzieć co to oznacza i czy moj stan jest poważny i jak przebiega leczenie?

Witam! Opis zmian wskazuje na istnienie zapalenia błony śluzowej oraz wrzodów okolicy przedodźwiernikowej żołądka. Nie jest to schorzenie poważne, wymaga natomiast wprowadzenie leków zobojętniających kwaśną treść błony śluzowej żołądka. Odpowiednie leczenie powinien zlecić lekarz który zlecił wykonanie badania.