Sposoby na przybór masy u 25-latka

mam 25 lat i jestem chudy nogi mam normalne ale resztę ciała nie czyli można powiedzieć ze powoli a będzie widać same kości co mam zrobić żeby nabrać masę ciała

Witam,
Problem u mężczyzn, zwłaszcza wysokich, ze zbyt niską masą ciała jest częsty. Przyczyną jest nie tylko styl życia (duże ale nieregularne posiłki, niewartościowe-wręcz za bardzo kaloryczne, dużo aktywności fizycznej, podwyższony metabolizm organizmu). Jeżeli nie ma Pan problemów endokrynologicznych, np. nadczynność tarczycy, która może być przyczyną ciągłego spadku masy ciała i jest Pan zdrowy, polecam zastosować racjonalne żywienie, pełnowartościowe posiłki o stałych porach dnia. 5 posiłków, co 3-4 godziny. W każdym z nich powinny znaleźć się węglowodany, jako podstawa diety ( pełnoziarniste pieczywo, kasze, brązowy ryż, ciemne makarony, płatki zbożowe), białko (mleko i jego przetwory-niekoniecznie te z najwyższą zawartością tłuszczu, ryby morskie, drób, indyk, wołowina, cielęcina, suche nasiona roślin strączkowych) tłuszcze (ryby, produkty mięsne, oleje roślinne, orzechy włoskie, nerkowce, migdały) oraz warzywa i owoce. Dieta powinna dostarczać odpowiednią ilość energii którą stopniowo należy zwiększać aby uzyskać zdrowy przyrost masy ciała.
Pozdrawiam, Kopaniecka Beata