Spóźnia mi się okres a biorę tabletki antykoncepcyjne - skąd to opóźnienie?

Witam. Biorę tabletki 21+7, jednak tylko w celu regulacji cyklu (miałam bardzo nieregularne miesiączki), dlatego stosujemy z partnerem dodatkowo prezerwatywy. Powinnam dostać już okres, a nawet nie czuję żadnych sygnałów. W ostatnim cyklu brałam tabletki codziennie, ale nie zawsze trzymałam się godziny, czy to może powodować opóźnienie? Do tej pory nie miałam takiej sytuacji, a biorę tabletki rok.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli zdażały się Pani opóźnienia dłuższe niż 12 godzin, to działanie antykoncepcyjne mogło być zmniejszone. W tej sytuacji ciąża nie jest wykluczona.

Ponadto tabletki mogły okazać się nieskuteczne w przypadku Pani problemu.

Jeśli krwawienie nie wystąpi, powinna Pani skontaktować się ze swoim ginekologiem.