Spożywanie alkoholu podczas stosowania leków na psychozę maniakalno-depresyjną

Mój mąż choruje na psychozę maniakalno-depresyjną od 2 lat bardzo często pomimo brania leków popija piwo 2-3 dziennie. Moje próby perswazji, że biorąc leki nie powinien pić nie odnoszą skutku. do lekarza tez nie da się namówić nie widzi problemu! bardzo mnie to niepokoi nie wiem co mam robić ?

Jest Pani w trudnej sytuacji, gdyż ma Pani ograniczony wpływ na decyzję męża, a jest Pani obciążona skutkami jego choroby.
Proszę jak najszybciej skorzystać z pomocy psychoterapeuty

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam, trudno kogoś przekonać do leczenia, jeżeli sam nie widzi takiej konieczności. Pani nie może brać na siebie ciężaru odpowiedzialności za leczenia męża. Proponuję, aby zadbała Pani o siebie, być może korzystając z pomocy psychoterapeuty.
Pozdrawiam
M.Prus